اين كاميون جديد كه مجهز به موتور 6 سيلندر با قدرت 750 اسب بخار و استاندارد آلايندگي يورو 5 است، عنوان قوي ترين كاميون كشنده را در اختيار خود دارد.

اين محصول، مجهز به قويترين گيربكس اتوماتيك I-Shift در محصولات كشنده، با تحمل گشتاور 3500 نيوتن متر است كه دارای هر دو حالت تعويض دنده بصورت دستی و تعويض دنده بصورت هوشمند است.

گيربكس ولوو FH16 به دو دنده كرال سنگين  (CRAWL) و فوق سنگين (ULTRA CRAWL)  تجهيز شده كه اين طراحي به سبب سهولت عبور از جاده های آفرود است.

ولوو FH16 قویترین کامیون کشنده جهان

اين كاميون قادر به حمل بيش از 200  تُن بار در شرايط آفرود (Off Road) است.

سيستم قدرت و انتقال قدرت اين محصول متناسب دمای كاركرد و شرايط جوی 40- تا 65+ درجه سانتيگراد طراحی شده است كه در اين محدوده، محصول از بهره وري بهينه برخوردار است. همچنين، در محدوده های پايين تر و بالاتر دمايی نيز، اين كاميون دارای عملكرد مناسب و مورد انتظار خواهد بود.

 

اين محصول پرقدرت، عليرغم اينكه در زمره محصولات آفرود به شمار می آيد، به دليل تجهيز به كليه آپشن هاي رفاهی و امكان ارائه بصورت اتاق سقف كوتاه و سقف بلند، مناسب برای طی مسافت های طولانی و ترانزيت به دو صورت (off road) و (on road) جهت حمل سازه ها و محموله های عظيم الجثه نيز است.